29 Ocak 2010

Yemekli Toplantılarda Futbol90 Dakika'dan sonra, sıra Maraton'dan Erman Toroğlu'na geldi, o da Aziz Yıldırım yüzünden işinden olduğunu söylüyor tıpkı Haşmet Babaoğlu ve Hıncal Uluç gibi. Spor yazarlığının artık başka bir eksene kaydığından, bilgileri ve görüşleri eskimiş bu ve benzer yazarların popüler olma, yani daha çok para kazanma çabalarıyla yarattıkları sansasyonlarla Türk Futbolu'na verdikleri zarardan bahsedilebilir ama bunlar bir kulüp başkanının -siyasette çok tartışılan darbe yoluyla iktidar değişimi- onları işinden etmesinin doğru olduğunu göstermez. Aziz Yıldırım'ın Türk Futbolu'na verdiği dolaylı yoldan ve doğrudan zararın bilincinde olanlar için, durumun vehametini görmek de zor değil.

Toroğlu'nun röportajının satır araları iyi okunmalı;

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/13598050.asp?gid=229

"Mesela ihaleye iki gün kala Ertan Özerdem’in odasına Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkanı Ali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ girdiler. Burada Ali Yıldırım’ın Özerdem’e, “Yıllardır söz verdiğiniz halde Erman Toroğlu’nun işine niye son vermediniz?” cümlesi var. Bunu sağda solda söyleyen de Göksel Gümüşdağ’dır.

Yalnız burada iki ayrıntı var... Bu Kulüpler Birliği toplantısından sonra dört kulüp başkanı; Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Göksel Gümüşdağ sohbete oturuyorlar... Burada benim mevzum geçiyor.... Ve sonra bu grup yemeğe gidiyor."
Enterasan ilişkiler dönüyor, tahmin edildiği üzere. Bir zamanların Galatasaray Kongre Üyesi, UEFA Kupası'na gidilen yolda uçuşların vazgeçilmez adamı, Emre ve Okan'ın ağabeyi Göksel Gümüşdağ -Emre'yi Fenerbahçe'ye transferinde ikna eden şahıstır- AKP'nin de yükselişiyle saf değiştirmiş ve Aziz Yıldırım'ın kuklası olarak Türk Futbolu'nu yönetmeye soyundurulmuş. Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısıydı en son ve asıl hedef kendisini zamanı geldiğinde TFF Başkanı yapmak, bu yola da girilecektir, Turgay Demirel örneğinde olduğu gibi.

Sivasspor ve Kayserispor'un Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilişkilerine bakıldığında toplantıya katılan grubun, öncelikle Fenerbahçe'nin menfaatlerine yönelik çıkan kararları onayladığı ve bu durumdan yani Aziz Yıldırım'ın safında olmaktan dolayı paylarına düşeni zamanla alacaklarına olan inançları anlaşılabiliyor.

Aziz Yıldırım, futbolun sahada oynanmadığını bildiğinden, transfer ihtiyacı da duymadan 3 yılda 3 şampiyonluk yolunda gerekli adımları yemekli toplantılarda atıyor.

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner, dönecek, hem de sahada!

29 Ocak 2010

A. Eren Loğoğlu

Hiç yorum yok: