04 Şubat 2010

Artık Yeter!Türk Futbolu'nda devrim yapmak isteyenler en - gel - le - ni - yor. Marka değeri peşinden koşanların atladığı ya da görmezden geldiği, Skibbe'yle başlayan Rijkaard'la devam eden, pasa dayalı modern futbol anlayışının oturmasını, Galatasaray'ın başarılı olmasını, Galatasaray'ın Türk Futbolu'na kazandıracaklarını istemeyenler var, güzel futboldan nefret edenler.

Pehlivan bir santrafor, kasap orta saha ve savunma oyuncularıyla, iyi mücadele ettiğine inanılan takımlar var hala. Bileğe, ayağa, dize gelen sert müdahaleleri isteyen zavallı teknik adamlar var. Bunları televizyon ekranlarında alkışlayan, destekleyen yorumcular var. Bu yıldırma futboluna göz yuman hakemler var, en önemlisi. 3 yılda 3 şampiyonluk sözü verenlerin, Mehmet Topuz'u Beşiktaş'ın elinden alıp Fenerbahçe'ye hediye edenlerin, Galatasaray'a oyuncu satmam diyerek ahlak polisi kesilenlerin bulunduğu, kabloların kesildiği, muhalefet eden programların yayından kaldırıldığı, kalemlerin susturulduğu, hazımsızların çoğaldığı bir ortam var Türk Futbolu'nda, Aziz Yıldırım ekseninde oluşturulmuş.

Artık yeter!

Futbol oynamak istiyoruz, sahada! Futbol oynamaya, pas yapmaya, sakatlık yaşamamaya uygun, adaletli bir ortam istiyoruz!

Hakemin etrafını sarmanın zamanı, Hagi ruhuyla! Arda'nın gerçekten kaptan olduğunu algılamasının zamanı, Metin gibi oynamanın, yenilmekten korkmamanın!

19 Mayıs 2007'de yaşadıklarımızı Türk Futbolu'na hatırlatmanın zamanı, ders çıkartamayanlar için!

14 Mayıs 2006'yı, 10 Mayıs 2008'i yeniden, keser döner sap döner gün gelir hesap döner sözüne inanmayanlar için, duyumsamanın zamanı!

Galatasaray olduğumuzu hatırlamanın zamanı, Adnan Polat'tan Kapalı'sına!

Size sesleniyorum Galatasaray sevgisini yüreğinde taşıyan blog yazarları, sesinizi duyurun, isyan ateşine bir odun da siz koyun!

Güzel futbol oynamak için, haykırın, bağırın, çağırın, yazın!

Türk Futbolu'nu, marka değerini, izlemek ve içinde yer almak istediğimiz bu ortamı kirletenlerden arındırmak adına, sessiz kalmayın!

Kasap futbolcuları, buna prim tanıyan teknik adamları, alkışlayan yorumcuları yuhlayın!

Galatasaray'ın futbol devrimi ger - çek - le - şe - cek, Türk Futbolu'nun 17 Mayıs 2000'den bu yana, Aziz Yıldırım tarafından kısırlaştırılan ortamı, gelişimi yeniden ve yepyeni bir bakışla, vizyonla üretime ge - çe - cek.

Artık yeter!

Futbol oynamak istiyoruz, sahada! Futbol oynamaya, pas yapmaya, sakatlık yaşamamaya uygun, adaletli bir ortam istiyoruz!

4 Şubat 2009

A. Eren Loğoğlu

7 yorum:

Seyyid Ali dedi ki...

Bize Hagi gibileri lazım,kasıtlı giren Johnson gibilerin kaburgasını kıracak.Alex gibi bileğe basanın bileğine basacak; van gobbel gibi defanslar lazım görenin yolunu sapıttıran.Özhan Canaydın'ın Feeer Pleeeyi bixi bu hale sokan.2008 sezonunda Kalli ile bu takımın karşında durabilen yoktu fizik mücadelede; 2-0lık Sivas maçı ve 0-0 lık leverkusen maçlarında rakibin tek oyuncusu bile üstünlük sağlayamadı; balilinin omzu çıktı,başka bir sivaslı da devreyi bitiremedi.
Geçen sene sivas kupa maçlarında ve kayseri lig maçında yaşananlar ortada.Bilerek sulanan buzdan sahada oynanan kasap havası futbol ve karan'a kırmızı kart; kayseri maçında lincoln'e kırmızı kart ve çorap söküğü gibi gelen başarısız sonuçlar.Bu senede benzer şeyler yaşanacak belli...

tilmac dedi ki...

Muhteşem olmuş. Üyesi olduğunuzu bildiğim ASY.nete aktardım yazıyı.İzninizle...

dt.ibo dedi ki...

ben de yazdım tepkimi blogda bu yazıyı görmeden. Geçen sene federasyona iki laf edecek olduk ligi 5. bitirdik. Bilemiyorum o yüzen muhtemelen yönetim sus pus olmuş durumda ama bağırıp çağırmadan da olsa uygar bir şekilde haklarını aramalılar.
belki de en iyi merci yayıncı kuruluş. Futbola bu kadar yatırım yapanlar bu kasap futbolunun oynanmasını istemeyeceklerdir haliyle

Murat1905 dedi ki...

Ellerine sağlık sevgili Eren. Umarım bu isyanlar neticesinde birşeyler değişir de ülkemizde futbol izlemeye başlayabiliriz.

koala dedi ki...

Sevgili Eren, aynı gün benzer şeyler yazmışız, demek ki aklın yolu bir.

http://lucarelli-breitner.blogspot.com/2010/02/su-meshur-galatasaray-sakatlklar-ve.html

Faruk Alpaslan dedi ki...

Tek kelime SÜPER!

onurgs dedi ki...

Elinize en önemliside yüreğinize sağlık duygularıma daha doğrusu bir çok aslan yüreklinin duygularına tercüman oldunuz...